Partnerzy portalu
W Tatrach uderzenie zimy. Będzie nawet -20 st. C W Tatrach uderzenie zimy. Na szczytach będzie nawet -20 st. C; fot. unsplash

W Tatrach uderzenie zimy. Będzie nawet -20 st. C

Autor: PAP Data: 17 listopada 2022 10:47

W Tatrach spadł śnieg, który zalega już na wszystkich szlakach turystycznych. W najbliższych dniach temperatura na szczytach może spaść nawet do -20 st. C – przekazał przewodnik i edukator Tatrzańskiego Parku Narodowego Tomasz Zając.

Tatry: Śnieg na szlakach turystycznych

"Po kilku ciepłych dniach ze słoneczną i piękną jesienią, nadszedł czas na śnieg i mroźne temperatury. W Zakopanem temperatura spadnie poniżej zera i należy spodziewać się opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu. W górach z dnia na dzień śniegu będzie przybywać. Weekend z kolei przywita nas siarczystym mrozem, w nocy na szczytach może być do minus 20 stopni Celsjusza" - ostrzega Zając.

Warunki turystyczne w Tatrach pogarszają się. Niski pułap chmur oraz opady śniegu, ograniczają widzialność, co może prowadzić do utraty orientacji w terenie i pobłądzeń. Na szlakach zalega śnieg, a miejsca zacienione spowite są warstwą lodu.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Wybierając się w wyższe partie Tatr konieczne jest posiadanie sprzętu do zimowej turystyki jak raki, czekan i kask. Obowiązkowo, w plecaku powinna znaleźć się latarka, ciepła herbata w termosie i dodatkowa ciepła odzież.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz