Partnerzy portalu
W USA większy ruch turystyczny Lotniska w USA odnotowują coraz większy ruch/ fot. shutterstock

W USA większy ruch turystyczny

Autor: PAP Data: 26 maja 2021 08:49

Krajowe linie lotnicze i związane z lotnictwem agencje turystyczne przygotowują się do prognozowanego zwiększenia latem liczby podróżnych przybywających do Stanów Zjednoczonych.

Akcje linii lotniczych: American Airlines, United Airlines i Delta Air Lines, gwałtownie podskoczyły we wtorek po ogłoszeniu przez ich szefów, że tempo wzrostu liczby podróżujących przyśpiesza.

Urząd ds. Bezpieczeństwa w Transporcie (TSA) planuje zatrudnić w związku z tym 1000 kolejnych funkcjonariuszy do 4 lipca, kiedy obserwuje się szczytowy okres podróżowania. Nastąpi to w ślad za zaangażowaniem od 1 stycznia 3000 kontrolerów.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Już zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost ruchu na krajowych lotniskach i będziemy nadal doświadczać stałego wzrostu przez całe lato" - ocenił p.o. administratora TSA Darbyo LaJoy.

TSA poddała kontroli na lotniskach 1,86 mln pasażerów - najwięcej od marca 2020 roku.

Poprawę sytuacji uzasadnia się zwiększeniem liczby zaszczepionych Amerykanów, przygotowaniami firm do powrotu pracowników do biur, a także otwieraniem granic przez kolejne kraje.

Reuters zwraca uwagę, że Waszyngton wciąż zabrania wjazdu prawie wszystkim obywatelom spoza USA z większości krajów Europy, RPA, Indii, Chin, Iranu i Brazylii. Dzieje się tak pomimo nacisków ze strony biznesu turystycznego, by znieść te ograniczenia.

Szef resortu bezpieczeństwa krajowego Alejandro Mayorkas wyjaśniał, że rząd "kieruje się faktami, statystykami i wskazaniami nauki w podejmowaniu decyzji o tym, kiedy można wznowić podróże biznesowe i międzynarodowe".

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz