Partnerzy portalu
W większości hoteli nie ma już wolnych pokoi na najbliższe dwa weekendy W większości hoteli nie ma już wolnych pokoi na najbliższe dwa weekendy / fot. unsplash

W większości hoteli nie ma już wolnych pokoi na najbliższe dwa weekendy

Autor: Business Insider Data: 09 lutego 2021 09:17

- Tuż po ogłoszeniu przez rząd otwarcia hoteli, rozdzwoniły się telefony z rezerwacjami, a ruch na portalu rezerwacyjnym Travelist.pl wzrósł o 139 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. Polacy w najbliższy weekend będą świętować ostatki i Walentynki w górach, ale gości nie zabraknie też nad morzem i w dużych miastach - pisze portal Business Insider.

Jak mówi portalowi Business Insider Wojciech Budzowski, menadżer Grupy Hoteli Nosalowy w Zakopanem, decyzja o odmrożeniu branży nie mogła zapaść w lepszym momencie

– Najbliższy weekend to weekend ostatkowy i walentynkowy, a to święto już na stałe zapisało się w polskim kalendarzu. Co więcej, w sobotę i niedzielę będą się odbywać w Zakopanem skoki narciarskie, no i mamy wreszcie prawdziwą zimę, będzie więc można korzystać do woli z górskich atrakcji –stwierdził Wojciech Budzowski w rozmowie z Business Insider.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Jak podaje portal, duże zainteresowanie wyjazdami zauważyli także hotelarze w innych rejonach Polski m.in. nad morzem.

– Zaobserwowaliśmy, że gdy tylko pojawiła się informacja o odblokowaniu hoteli, ludzie zaczęli zakładać rezerwacje w naszych obiektach – i dotyczy to nie tylko nadmorskiego kurortu, jakim są Międzyzdroje, ale także Krakowa, czy Łodzi – wyjaśnia Katarzyna Strojna Szwaj, regionalna PR manager Vienna House, do której należą hotele w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Międzyzdrojach.

Czytaj więcej: Business Insider

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz