W Wiśle powstanie nowy aparthotelpropertydesign.pl - 02 czerwca 2020 13:42


DuoVita Smart Apartaments to resortowy aparthotel, który powstaje w jednym z najpiękniejszych polskich górskich kurortów w Wiśle. Inwestorem strategicznym obiektu jest DuoLife SA.

Lokalizacja i górski kontekst zadecydowały o charakterze tego wielofunkcyjnego obiektu. To miejsce tworzone z myślą o tych, którzy kochają narty, kolarstwo górskie, pływanie, górskie wędrówki i szeroko pojętą fizyczną aktywność. W obrębie liczącego ponad 15 tys. mkw. obiektu znajdą się m. in. pływalnia z zewnętrznym basenem, spa, siłownia, wielofunkcyjne boiska oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Ten zaś na pewno się przyda, bo w bezpośrednim sąsiedztwie aparthotelu znajduje się stok narciarski. Bogaty program sportowo-rekreacyjny nie wyklucza jednak innych funkcji – w obiekcie znajdzie się także nowoczesne centrum konferencyjne, przystosowane do organizacji imprez liczących 550 uczestników. 

Za projekt wnętrz odpowiada Studio MIXD.

– Zależało nam na stworzeniu przestrzeni wysokiej jakości, pełnej naturalnych materiałów, w nieco surowej, masywnej formie. Użyliśmy litego drewna, kamienia (z grubo ciosanych bloków powstała m.in. recepcja w głównym lobby), metalu, naturalnych tkanin i tekstyliów. Chcieliśmy oddać klimat tradycyjnej górskiej architektury: solidnej, powstającej z myślą o zapewnieniu człowiekowi schronienia – mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD.

– Główne lobby utrzymane jest w tonacji ciemnych, nasyconych brązów, rozjaśnionej mosiężnymi detalami i jasnymi tapicerkami. Światło jest tu nieco przytłumione, jest przytulnie, płonie ogień w kominku. – Każdy kto w młodości wędrował po górach i zatrzymywał się w schroniskach, rozpozna ten nastrój. My tylko przetransponowaliśmy ducha gór na realia obiektu o standardzie pięciogwiazdkowego hotelu – dodaje Piotr Kalinowski.

Czytaj więcej na Propertydesign.pl