Partnerzy portalu
Wakacje 2021. Będzie drogo! Tegoroczne wakacje będą drogie dla turystów/ fot. shutterstock

Wakacje 2021. Będzie drogo!

Autor: Rzeczpospolita/ horecatrends.pl Data: 13 maja 2021 11:59

HoReCa szykuje się na wakacje i turystów. Warto zacząć już teraz odkładać pieniądze na wyjazdy. Otwarte hotele i gastronomia podniosą ceny, by zrekompensować czas lockdownu.

HoReCa się odmraża i szykuje na wakacje 2021. Dla turystów oznacza to jedno - będzie drogo.

Wakacje 2021 - będzie drogo

Po długim zamknięciu większość z nas ma ogromną potrzebę podróżowania. Z kolei zrujnowana finansowo branża hotelowa i gastronomiczna chce zacząć znowu zarabiać. Takie zderzenie musi napędzić wzrost cen.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Podobna sytuacja miała miejsce rok temu. Po ostrym lockdownie rozpoczętym na wiosnę 2020 r. pierwsza fala epidemii Covid-19 została w miarę opanowana właśnie na wakacje. W lipcu i sierpniu zeszłego roku hotele podniosły stawki pobytu "do stratosfery". Nad Morzem Bałtyckim horrendalne ceny osiągały nawet przeciętne lokale wczasowe i podrzędne budki z jedzeniem.

W wakacje 2021 sytuacja będzie podobna. Hotele i restauracje chcą odbić sobie lockdown, więc ceny muszą pójść górę. Przedsiębiorcy liczą właśnie na spragnionych normalności turystów, którzy są w stanie zapłacić więcej za zwykłe wakacje.

 8 maja przywrócona została działalność pensjonatów i hoteli. Obiekty obowiązuje jednak ścisły reżim sanitarny i limit 50 proc. obłożenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz