Partnerzy portalu
Wakacje 2021 znów z Covid-19 w tle Polscy turyści w tym roku również ostrożnie podchodzą do rezerwowania wyjazdów wakacyjnych/ fot. shutterstock

Wakacje 2021 znów z Covid-19 w tle

Autor: Rzeczpospolita Data: 09 kwietnia 2021 08:19

Polacy niezwykle ostrożnie podchodzą do rezerwowania wyjazdów wakacyjnych. Czekają na sygnały, że tego lata również dojdzie do spadku zachorowań - informuje "Rzeczpospolita".

W tym sezonie podstawowym dokumentem, umożliwiającym zagraniczne wakacje, będzie zaświadczenie o negatywnym teście na koronawirusa. Biura podróży kuszą najrozmaitszymi ofertami. Proponują niewielkie zaliczki na wakacje i możliwość bezkosztowej zmiany terminu wylotu. W ten sposób, wydając kilkaset złotych na 10-15 proc. zaliczki, można zarezerwować sobie wakacje po interesujących cenach - czytamy w Rzeczpospolitej.

Widać wyraźnie, że turyści poszukują na wakacje krajów, które ułatwiały dostanie się do nich, oferując np. testy antycovidowe na lotnisku przylotowym". "Tak jest w Turcji i Egipcie. Bądź biura podróży rekompensowały turystom ich koszt lub też zapowiedziały podjęcie środków maksymalizujących bezpieczeństwo turystów - np. priorytetowe szczepienia personelu obsługującego branżę turystyczną, jak jest to w Grecji, lub możliwe zwolnienie turystów z obowiązkowych testów, jeśli podróżują oni z biurami podróży. Tak było w wypadku Tunezji" - mówi prezes Travelplanet.pl Radosław Damasiewicz, cytowany w artykule.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz