×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Warmińsko-mazurskie: Na aktywację czeka jeszcze 21 tys. bonów turystycznych
Warmińsko-mazurskie: Na aktywację czeka jeszcze 21 tys. bonów turystycznych; fot. shutterstock

Warmińsko-mazurskie: Na aktywację czeka jeszcze 21 tys. bonów turystycznych

Autor: PAP Data: 29 marca 2023 14:09

W woj. warmińsko-mazurskim nie zostało jeszcze aktywowanych 21 tys. bonów turystycznych o łącznej wartości 14 mln zł - wynika z danych przekazanych w środę przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie.

Bon turystyczny w warmińsko-mazurskim

Bon turystyczny jest jednorazowym świadczeniem w wysokości 500 zł na jedno dziecko, w przypadku dziecka z niepełnosprawnością - 1 tys. zł. Można nim płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce tylko do końca marca 2023 r., natomiast sam wypoczynek może być realizowany po tej dacie.

Jak poinformowała rzeczniczka ZUS w woj. warmińsko-mazurskim Anna Grabowska, w regionie uprawnionych do pobrania bonu jest blisko 150 tys. osób. "Aktywnych jest 128 736 bonów, nieaktywnych 21 042, a całkowicie wykorzystanych - 89 701" - przekazała.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Mieszkańcy Warmii i Mazur dokonali dotychczas płatności bonami na kwotę ponad 101 mln zł. Łączna wartość bonów aktywnych wynosi ok. 113 mln zł, a nieaktywnych - 14 mln zł.

Według danych ZUS, w woj. warmińsko-mazurskim jest 1480 podmiotów turystycznych, które przyjmują płatności bonami. Ich listę można sprawdzić na stronach bonturystyczny.gov.pl, pot.gov.pl lub polska.travel. Do tej pory w regionie dokonano ponad 211 tys. płatności na kwotę ponad 124 mln zł.

Program Polski Bon Turystyczny (PBT) wystartował 1 sierpnia 2020 r. Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych z jednostek wypłacających świadczenie rodzina 500 plus.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz