×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Warszawski Hotel Bristol dołącza do programu recyklingu mydła hotelowego   
Warszawski Hotel Bristol dołącza do programu recyklingu mydła hotelowego. / fot. materiały prasowe

Warszawski Hotel Bristol dołącza do programu recyklingu mydła hotelowego  

Autor: Jakub Szymanek Data: 30 marca 2023 11:43

Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw ogłasza swój udział w innowacyjnym programie prowadzonym przez firmę Resoap Project. Celem projektu jest recykling hotelowych pozostałości mydła, które stanowią wyposażenie łazienek pokoi hotelowych, aby docelowo po przetworzeniu przekazać je na cele charytatywne.

Warszawski Hotel Bristol dołącza do programu recyklingu. Na czym dokładnie polega projekt?

Warszawski Hotel Bristol otrzymał również certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie Environment and Human Friendly Place. Zebrane resztki mydlane zostaną wykorzystane jako surowiec wtórny do produkcji nowego, pełnowartościowego mydła, które trafi do organizacji charytatywnych wspierających potrzebujących w różnych częściach świata. Takie działania pozwolą zmniejszyć ilość odpadów generowanych przez hotel, zredukować emisję CO2, oraz zużycie energii i wody potrzebnej do ich utylizacji.

Hotel Bristol z dumą podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska i pomocy osobom potrzebującym, a dołączenie do programu ekologicznego prowadzonego przez Resoap Project jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji naszych celów. Jestem głęboko przekonany, że wprowadzenie programu recyklingu mydła jest inwestycją w teraźniejszość i przyszłość, wyznaczającą nowe trendy w zakresie wpływu hotelu na środowisko - powiedział Dyrektor Generalny Aidan Dempsey.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Sieć Marriott International, do której należy Hotel Bristol, Warsaw od dłuższego czasu podejmuje działania proekologiczne na rzecz ochrony środowiska i prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny. Udział wybranych hoteli w Resoap Project to jeden z wielu elementów polityki środowiskowej największej sieci hotelarskiej świata.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz