×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Większość dyrektorów hoteli Louvre Hotels Group w Polsce to kobiety
Joanna Kostecka, General Manager w hotelu Campanile Łódź z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet opowiedziała o pracy i pozycji kobiet w hotelarstwie. / fot. materiały prasowe

Większość dyrektorów hoteli Louvre Hotels Group w Polsce to kobiety

Autor: oprac. JS Data: 08 marca 2022 13:19

W polskim regionie Louvre Hotels Group większość dyrektorów hoteli to kobiety – mówi Joanna Kostecka. General Manager w hotelu Campanile Łódź z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet opowiedziała o pracy i pozycji kobiet w hotelarstwie.

Co sprawiło, że zainteresowała się Pani pracą w hotelarstwie?

Różnorodność zajęć, która pozwala mi rozwijać się poprzez poznawanie nowych osób, stawianie czoła najróżniejszym sytuacjom, realizowanie najrozmaitszych zadań, ciągłe zdobywanie wiedzy oraz poprzez podróżowanie.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Uwielbiam nawiązywać relacje z gośćmi. Wiem, że przygotowywanie raportów finansowych to ważny element pracy na moim stanowisku, ale bez gości w hotelu nie ma życia. Szczególnie dało się to nam we znaki podczas pandemii COVID-19, gdy ograniczyliśmy działalność hotelu i nie mogliśmy przyjmować klientów. W hotelarstwie relacje z gośćmi to podstawa sukcesu.

Jak opisałaby Pani pozycję kobiet w branży hotelarskiej?

W polskim regionie Louvre Hotels Group większość dyrektorów hoteli to kobiety. Branża hotelarska nie jest łatwa, jest bardzo wymagająca. Gdy wychodzę z pracy, hotel pozostaje otwarty, więc w razie nagłych wypadków zawsze pozostaję w kontakcie z moimi piętnastoma pracownikami. Na szczęście my, kobiety, jesteśmy dobrze zorganizowane, co pomaga nam w optymalizacji czasu i realizowaniu zadań. Oczywiście zdarzają się nam błędy, ale walczymy i nigdy się nie poddajemy, ponieważ mamy silne osobowości, a gościnność – we krwi.

Czy ma Pani rady dla kobiet zainteresowanych pracą w hotelarstwie?

Po pierwsze, pamiętajcie o sobie i podążajcie za swoimi marzeniami. Praca w branży hotelarskiej jest pasją. Musicie pokochać to, co robicie. Jest to wymagające zajęcie, ale daje również wiele satysfakcji i dostarcza wielu wspaniałych wspomnień. Na przykład, gdy byłam recepcjonistką, goście z Anglii spoglądali na plakietkę z moim imieniem i zaczynali śpiewać przebój „Joanna”. Pewnego razu otrzymałam też pocztówkę od gości, którym mile zapadłam w pamięć. To było naprawdę wzruszające.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz