Partnerzy portalu
Większość mieszkańców Tajlandii przeciwko otwarciu kraju dla turystów Większość mieszkańców Tajlandii nie chce otwarcia kraju dla zagranicznych turystów, w obawie przed kolejnym wzrostem liczby infekcji koronawirusem / fot. unsplash

Większość mieszkańców Tajlandii przeciwko otwarciu kraju dla turystów

Autor: PAP Data: 18 października 2021 09:13

Większość mieszkańców Tajlandii nie chce otwarcia kraju dla zagranicznych turystów, w obawie przed kolejnym wzrostem liczby infekcji koronawirusem - pisze singapurski dziennik "The Straits Times", powołując się na aktualne badania opinii publicznej.

Premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha ogłosił w tym tygodniu plan zniesienia od 1 listopada obowiązkowej kwarantanny dla w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 turystów przybywających z 10 krajów, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Chin. Zagraniczni urlopowicze musieliby jednak przechodzić badanie na obecność koronawirusa przed i po przylocie do Tajlandii.

Większość mieszkańców Tajlandii nie chce otwarcia kraju dla zagranicznych turystów

Blisko 60 proc. uczestników przeprowadzonego w ostatnich dniach przez jeden z tajlandzkich uniwersytetów sondażu odrzuca plan premiera. Większość respondentów opowiada się również za otwarciem kraju dla turystów dopiero po zaszczepieniu ponad 70 proc. populacji Tajlandii.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Obecnie ok. 35 proc. spośród blisko 70 mln mieszkańców kraju przyjęło dwie dawki szczepionki, chociaż wskaźnik ten różni się w zależności od regionu, np. w stołecznym Bangkoku wynosi ponad 65 proc. - przypomina singapurska gazeta.

Od początku pandemii w 2020 r. tajlandzki sektor turystyczny mógł utracić ok. 50 miliardów dolarów - informuje BBC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz