Partnerzy portalu
Wielkanocny lockdown w Rzymie to 200 mln euro strat turystyki Wielkanocny lockdown w Rzymie to 200 mln euro strat turystyki / fot. unsplash

Wielkanocny lockdown w Rzymie to 200 mln euro strat turystyki

Autor: PAP Data: 21 marca 2021 13:21

Lockdown w Rzymie w Wielkanoc to 950 tys. niewykorzystanych noclegów w hotelach i pensjonatach i 200 mln euro strat dla branży turystycznej - takie dane przedstawiono w sobotę w stolicy Włoch. W czasie tych świąt to tradycyjnie najczęściej odwiedzane miasto w Europie.

Będzie to już druga Wielkanoc w lockdownie w opustoszałym Wiecznym Mieście, ze zmienionym programem watykańskich obchodów Wielkiego Tygodnia i bez turystów z Włoch i zagranicy.

Tysiące ludzi z wielu krajów przybywało zawsze na Drogę Krzyżową w rzymskim Koloseum i pozostałe uroczystości pod przewodnictwem papieża. Program tegorocznych ceremonii w Watykanie nie został jeszcze ogłoszony, ale z całą pewnością zostanie dostosowany do warunków twardego lockdownu, jaki obowiązuje w całym stołecznym regionie Lacjum.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Pomoc finansowa ze strony rządu to kropla w morzu potrzeb i nie pokryje strat w Rzymie, w którym turystyka stanowi siłę napędową gospodarki" - oświadczył prezes organizacji Carlo Rienzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz