Partnerzy portalu
Włochy: Branża turystyczna z powodu koronawirusa straciła w tym roku 53 mld euro Włochy: Branża turystyczna z powodu koronawirusa straciła w tym roku 53 mld euro; fot. unsplash

Włochy: Branża turystyczna z powodu koronawirusa straciła w tym roku 53 mld euro

Autor: PAP Data: 16 grudnia 2020 13:49

Na 53 miliardy euro oszacowano straty branży turystycznej we Włoszech w tym roku z powodu epidemii koronawirusa. W trzech pierwszych miesiącach przyszłego roku wzrosną one jeszcze o 7,9 mld - prognozuje Instytut Badań Rynku Turystyki.

W przedstawionej w środę analizie zaznaczono, że spadek przychodów związany jest przede wszystkim z nieobecnością obcokrajowców. Latem przyjechało ich o 60 proc. mniej w porównaniu z rokiem poprzednim.

Od stycznia do marca przyszłego roku liczba zagranicznych turystów będzie niższa aż o 85 procent, a krajowych - o 60 proc.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Zaznacza się, że 74 proc. firm działających w tej branży nie powróci już do poziomu zatrudnienia z ubiegłego roku.

Sektor ten - przypomniano - poniósł największe straty w rezultacie pandemii.

W okresie świąteczno-noworocznym nie dojdzie do jego znacznego ożywienia ze względu na obowiązujące restrykcje, m.in. zakaz podróży między regionami od 21 grudnia do 6 stycznia, a także zablokowanie inauguracji sezonu narciarskiego.

Turyści zagraniczni, którzy przyjadą do Włoch w tym okresie, mają obowiązek poddać się dwutygodniowej kwarantannie, co faktycznie oznacza wyzerowanie ich tradycyjnie masowego napływu w tym czasie.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz