×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Włochy. Ważna zmiana dla turystów dot. przepustki COVID-19
We Włoszech wchodzi w życie w sobotę dotycząca zagranicznych turystów ważna zmiana przepisów w sprawie przepustki Covid-19 / fot. unsplash

Włochy. Ważna zmiana dla turystów dot. przepustki COVID-19

Autor: PAP Data: 04 lutego 2022 14:32

We Włoszech wchodzi w życie w sobotę dotycząca zagranicznych turystów ważna zmiana przepisów w sprawie przepustki Covid-19. Turyści, także z Polski, którzy w świetle włoskich przepisów mają nieważny Green Pass, bo upłynęło więcej niż pół roku od drugiej dawki szczepionki lub wyzdrowienia, będą mogli wejść wszędzie z wynikiem testu.

Problemy z przyjazdem do Włoch mieli dotąd ci zagraniczni turyści, którzy nie spełniali wymogu posiadania tzw. Super Green Pass, czyli wzmocnionej, ważnej przez sześć miesięcy przepustki, wystawionej na podstawie szczepienia lub wyzdrowienia. Problem dotyczył między innymi dzieci i nastolatków, które zostały zaszczepione latem 2021 roku drugą dawką, a z powodu przepisów w poszczególnych krajach UE nie otrzymały jeszcze trzeciej dawki.

We Włoszech wchodzi w życie w sobotę dotycząca zagranicznych turystów ważna zmiana przepisów w sprawie przepustki Covid-19

Niektóre rodziny, również z Polski, musiały z tego powodu odwołać lub przełożyć wakacje zimowe we Włoszech.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

O rozwiązanie tego problemu apelowała do rządu w Rzymie włoska branża turystyczna i regiony oraz prowincje oferujące ferie narciarskie.

Trudności wynikały z okresu ważności Green Pass; podczas gdy w większości krajów jest to dziewięć miesięcy, we Włoszech - sześć.

Rząd zdecydował, że ci turyści przybywający do Włoch, którzy zostali zaszczepieni lub wyzdrowieli z zakażenia więcej niż sześć miesięcy temu, a zatem mają nieważną przepustkę covidową, będą mieli wstęp do wszystkich miejsc - hoteli, restauracji, środków transportu, na stoki narciarskie z negatywnym wynikiem błyskawicznego testu antygenowego z ostatnich 48 godzin lub molekularnego - PCR z 72 godzin.

Wszystkie te osoby, które nie mogły przyjechać, bo zaszczepiły się lub wyzdrowiały więcej niż pół roku temu, mogą teraz zacząć zimowe wakacje robiąc test na koronawirusa. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz