Partnerzy portalu
Włochy wyszczepią połowę ludności i zniosą restrykcje / fot. shutterstock

Włochy wyszczepią połowę ludności i zniosą restrykcje

Autor: PAP Data: 10 maja 2021 09:58

W połowie czerwca czyli wtedy, gdy co najmniej 30 milionów Włochów (połowa ludności) będzie po pierwszej dawce szczepionki, w całym kraju może zostać wprowadzona biała strefa minimalnych restrykcji.

Wiceminister zdrowia Włoch przedstawił scenariusz na najbliższe tygodnie w związku z oczekiwanym od połowy maja zniesieniem obowiązku 5-dniowej kwarantanny dla przyjezdnych z krajów UE, a zatem otwarciem kraju dla turystyki. Dane epidemiczne wskazują na poprawę sytuacji we Włoszech.

Odniósł się też do postulatów opóźnienia, bądź zniesienia godziny policyjnej, obowiązującej od godz. 22.00 do 5.00. Argumentem w dyskusji w tej sprawie jest to, że takie obostrzenie może zniechęcić zagranicznych turystów do wakacji w Italii- zaznaczyła rzymska gazeta.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Musimy otwierać kraj stopniowo, równolegle do wzrostu liczby zaszczepionych. Według mnie za dwa tygodnie będzie możliwe przesunięcie godziny policyjnej na północ i zezwolenie na obsługę klientów w środku restauracji"- oświadczył Sileri.

System oznaczania regionów różnymi kolorami, co warunkuje poziom restrykcji, musi zostać utrzymany. Wiceminister, który jest lekarzem, zaznaczył zarazem, że podstawą decyzji w tej sprawie nie powinien być - jak teraz - wskaźnik zakaźności koronawirusa, obrazujący jego szerzenie, ale liczba osób w szpitalach i postęp szczepień w regionie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz