Partnerzy portalu
Włoska turystyka liczy straty przez lockdown Włoska turystyka liczy ogromne straty wywołane przez lockdown/ fot. shutterstock

Włoska turystyka liczy straty przez lockdown

Autor: PAP Data: 22 marca 2021 12:25

1,4 mld euro - na tyle oszacowano we Włoszech straty branży hotelarskiej z powodu lockdownu, który ma obowiązywać w Wielkanoc. To następny cios dla tego sektora po całkowitej blokadzie sezonu narciarskiego z powodu Covid-19.

Wielkanoc dla Włochów była dotąd bardzo bogatym turystycznie czasem. W tym roku, z powodu pandemii, nie zostanie wykorzystanych ponad 11 milionów noclegów.

To dane z raportu stowarzyszenia branży Assoturismo. Zaznacza się w nim, że zamrożenie turystyki podczas Wielkanocy następuje po katastrofalnym początku roku, gdy z powodu zablokowania sezonu narciarskiego właściciele hoteli i pensjonatów stracili przychody w wysokości 4 miliardów euro.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Dla turystyki rok 2021 coraz bardziej przypomina poprzedni" - powiedział agencji Ansa prezes Assoturismo Vittorio Messina. Poinformował, że łączne straty tego sektora podczas drugiej fali pandemii sięgają 19 miliardów euro.

"To wielki cios dla całej gospodarki, nie tylko dla turystyki" - oświadczył Messina. Zauważył, że wiele podmiotów nie pracuje już od roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz