Partnerzy portalu
Włoski rząd wspiera poszkodowanych przez pandemią 40 mld euro Rząd Włoch wspiera poszkodowanych przez pandemią 40 mld euro/ fot. shutterstock

Włoski rząd wspiera poszkodowanych przez pandemią 40 mld euro

Autor: PAP Data: 20 maja 2021 17:59

Włoski rząd przeznaczy kolejne 40 mld euro na wsparcie dla firm i pracowników poszkodowanych w wyniku pandemii Covid-19.

  • Premier Włoch Mario Draghi mówił, że "Włochy są gotowe przyjąć turystów z całego świata”.
  • W nowym dekrecie o wsparciu finansowym rząd wyasygnował łącznie 40 miliardów euro na pomoc dla firm różnych branż, w tym 4 mld euro dla pracowników, którzy ponieśli straty z powodu restrykcji.

Dekret opracowano też z myślą o młodych ludziach, którym łatwiej będzie - jak zapewnił - kupić mieszkanie dzięki gwarancjom ze strony państwa.

Włochy chcą przyjąć turystów z całego świata

"Najlepszym krokiem dla turystyki jest jej otwarcie" - oświadczył szef rządu. Przypomniał, że w ruchu z krajów UE nie obowiązuje już pięciodniowa kwarantanna po przyjeździe. Potrzebny jest tylko negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Premier podkreślił, że Włochy zwiększyły liczbę lotów połączonych z testami przed wejściem na pokład i gotowe są przyjąć turystów z całego świata.

Do rodaków Draghi zaapelował, by dalej nosili maseczki. "Otwarcie kraju nie oznacza rezygnacji z niezbędnych zachowań" - zaznaczył. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz