Partnerzy portalu
Województwo pomorskie zamyka hotele od 13 marca fot. shutterstock

Województwo pomorskie zamyka hotele od 13 marca

Autor: PAP Data: 05 marca 2021 15:24

13 marca w województwie pomorskim zamknięte zostaną hotele, obiekty kulturalne i sportowe. Ograniczona będzie działalność galerii handlowych.

Szef MZ zapowiedział w piątek na konferencji prasowej, że w województwie pomorskim zostaną wprowadzone te same obostrzenia, które obowiązują obecnie w województwie warmińsko-mazurskim. Jak dodał, obostrzenia zaczną obowiązywać w sobotę 13 marca i potrwają na razie do 20 marca, gdy rząd postanowi, co dalej.

"Zamknięte będą hotele, zostanie ograniczona działalność galerii handlowych. Kina, teatry, muzea, galerie sztuki - to wszystko obiekty, które zostaną ponownie zamknięte. To samo dotyczy basenów, saun, solariów i innych obiektów sportowych, które były do tej pory dopuszczone" - poinformował Niedzielski.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Podobnie jak w województwie warmińsko-mazurskim, od 13 do 20 marca nauka będzie odbywała się w trybie hybrydowym" - mówił minister. Podkreślił, że "głównym argumentem pozwalającym na poluzowanie trybu zdalnego nauczania w klasach 1-3 jest przede wszystkim szczepienie nauczycieli", które do 13 lub 14 marca ma być "praktycznie zakończone".

W pozostałych regionach sytuacja pozostaje na razie bez zmian. "Będziemy co tydzień podejmować decyzję, co będzie działo się dalej" - powiedział Niedzielski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz