×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wojna zatrzymała sprzedaż wakacji i wycieczek
Wojna zatrzymała sprzedaż wycieczek/fot. shutterstock

Wojna zatrzymała sprzedaż wakacji i wycieczek

Autor: PAP / Puls Biznesu Data: 25 marca 2022 13:45

Przez kilka dni Polacy nie rezerwowali wyjazdów na lato. - Sprzedaż wraca do poprzedniego poziomu, ale biura podróży zmieniły, zmniejszyły ofertę - informuje "Puls Biznesu".

Na początku roku touroperatorzy liczyli, że słabnąca pandemia pozwoli im wreszcie wyjść na prostą. - Pandemia się nie skończyła, ale wybuchła wojna w Ukrainie. Wtedy "sprzedaż stanęła na kilka dni".

- Przez dwa tygodnie przed wojną sprzedaż oferty na lato 2022 r. była o 27 proc. wyższa niż w rekordowym 2019 r., potem spadła o połowę - informuje Maciej Szczechura, członek zarządu giełdowego Rainbowa. O dokładnie takim samym wzroście mówi Kaan Ergun, dyrektor operacyjny Coral Travel na Europę Wschodnią.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Po wybuchu wojny oferty biur są skromniejsze

Miesiąc po wybuchu wojny sytuacja zaczyna się nieco uspokajać. W Coral Travel zainteresowanie letnimi wakacjami wróciło 20 marca. W TUI też sytuacja się poprawia. - Najdotkliwsze są obecnie ceny paliwa i kursy walutowe. Ścięliśmy ofertę na maj o 10 proc. - mówi gazecie Dymnicki.

Maciej Szczechura twierdzi, że kurs złotego i ceny paliwa nie mają wpływu na sprzedaż. - To raczej kwestia zarządzania ceną i marżą. Trzymamy się scenariusza bazowego, czyli powtórki z ubiegłego roku, gdy do kwietnia sprzedaż była słaba, a potem wybuchła - dodaje na łamach Pulsu Biznesu.

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz