×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wyburzono część legendarnego hotelu w Zakopanem. Co powstanie w jej miejscu?
Wyburzanie części hotelu Imperial w Zakopanem. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Wyburzono część legendarnego hotelu w Zakopanem. Co powstanie w jej miejscu?

Autor: KG/horecatrends Data: 20 kwietnia 2022 09:05

Z zakopiańskiego pejzażu zniknęła część budynku legendarnego hotelu Imperial. Do zabytkowego gmachu hotelu z lat 30. zostanie dobudowane nowe skrzydło. Obok stanie budynek z apartamentami.

Na miejscu dawnego obiektu, gdzie przez lata nocowali sportowcy z całego świata biorący udział w mistrzostwach świata czy pucharach świata organizowanych w Zakopanem, ma tam powstać nowoczesny luksusowy hotel.

Nowy Hotel Imperial Zakopane będzie się składał z 130 apartamentów utrzymanych w stylistce art deco z elementami podhalańskiego wzornictwa, o powierzchni od 22 do 34 m kw. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Jak czytamy na stronie internetowej hotelu, nowo powstała inwestycja obejmuje zakup, przebudowę oraz modernizację istniejącego już budynku hotelowego (Hotel Imperial w Zakopanem powstawał w latach 1928-30. Inwestorem i właścicielem Hotelu Imperial był Jan Jacina z żoną Marią z Gąsieniców Harendzkich Jacina), dobudowanie nowego skrzydła hotelu oraz budowę niezależnego budynku z 6 apartamentami, które będą połączone z budynkiem głównym podziemnym łącznikiem.

Pokoje hotelowe oraz miejsca parkingowe w garażu podziemnym zostaną sprzedane w systemie CONDO. Łącznie, oba budynki, będą oferowały 130 pokoi oraz 6 dużych apartamentów. Zakładany okres realizacji inwestycji wyniesie 18 miesięcy.

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz