Partnerzy portalu
Wyjazd służbowy na święta? Niestety nie do wiejskiej chaty agroturystycznej Wyjazd służbowy na święta? Niestety nie do wiejskiej chaty agroturystycznej, fot. unsplash

Wyjazd służbowy na święta? Niestety nie do wiejskiej chaty agroturystycznej

Autor: Farmer.pl Data: 02 grudnia 2020 11:13

Ci którzy mieli zamiar spędzić tegoroczne święta bożonarodzeniowe w wiejskiej chacie agroturystycznej muszą zmienić swoje plany - pisze portal Farmer.pl.

"Szukam domku w górach na święta lub zorganizowane święta. Rodzina 4 osobowa. Oczywiście wyjazd służbowy", "Czy ktoś poleci mi zaciszne miejsce na Sylwestra? Około 6 osób plus pies. Najchętniej z wyżywieniem, na zasadzie wyjazdu służbowego", "Poszukuję fajnego miejsca nad jeziorem dla rodziny na weekendowy wyjazd służbowy" - ogłoszenia podobnej treści to ostatnio norma na grupach na FB, poświęconych agroturystyce. 

Tymczasem wychodzi na to, że ci którzy mieli zamiar spędzić tegoroczne święta bożonarodzeniowe, czy tylko weekend grudniowy w wiejskiej chacie agroturystycznej - muszą zmienić swoje plany. Jeśli chodzi o Sylwestra, sprawa nie jest jednoznaczna, bo przepisy mogą się zmienić - jak to ostatnio się dzieje - z dnia na dzień.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, działalność obiektów noclegowych została mocno ograniczona. Wcześniej, na podstawie informacji, które przedostawały się do mediów, branża agroturystyczna liczyła na to, iż mniejsze obiekty noclegowe nadal będą mogły przyjmować turystów.

- Teraz już wiemy, że zakaz objął całą branżę, w tym również gospodarstwa agroturystyczne - informuje Mirosława Żurek z Wielkopolskiej Izby Rolniczej. 

Czytaj więcej: Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz