Wyspy Kanaryjskie: bez paszportów szczepionkowych w hotelachPAP - 07 października 2021 15:41


Regionalny rząd Wysp Kanaryjskich ogłosił, że w hotelach nie trzeba już będzie przedstawiać dokumentów potwierdzających pełne zaszczepienie przeciw Covid-19. Nie będą tam również wymagane inne certyfikaty i testy potwierdzające brak infekcji koronawirusem.

Jak wynika z opublikowanej przez dziennik "Canarias7" wypowiedzi Yaizy Castilli, odpowiedzialnej w kanaryjskim rządzie za turystykę, eliminowanie restrykcji to efekt porozumienia władz archipelagu z czterema największymi związkami zawodowymi branży turystycznej.

Likwidacja nakazu ma związek ze spadającą liczbą zakażeń koronawirusem oraz masowymi szczepieniami przeciw Covid-19.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Wyspy Kanaryjskie vs COVID-19: Wystarczą kontrole sanitarne na lotniskach

Według rządu kanaryjskiego konieczne "jest zlikwidowanie podwójnych kontroli sanitarnych osób", które docierają na archipelag. Uznano, że wystarczą kontrole sanitarne na lotniskach, gdzie pasażerowie nadal muszą przedstawiać dokumenty poświadczające brak infekcji.

"Obecnie niezbędne jest luzowanie restrykcji chroniących przed chorobą, ustanowionych w placówkach hotelarskich (…). Ma to pomóc w umocnieniu wizerunku Wysp Kanaryjskich jako kierunku turystycznego" - wyjaśnił regionalny rząd.