Partnerzy portalu
Wzrośnie odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie w uzdrowiskach Wzrośnie odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie w uzdrowiskach

Wzrośnie odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie w uzdrowiskach

Autor: PAP Data: 24 lutego 2021 14:34

Odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie w uzdrowiskach wzrośnie. Projekt rozporządzenia w tej sprawie Ministerstwo Zdrowia skierowało w środę do konsultacji.

Projekt rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego wprowadza zmianę ponoszonych przez świadczeniobiorcę częściowych kosztów wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym za jeden dzień pobytu.

W uzasadnieniu wskazano, że konieczność podwyżki wynika ze wzrostu cen produktów spożywczych, energii elektrycznej, wody, środków czystości, niezbędnych do funkcjonowania sanatorium.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

W ocenie skutków regulacji podano, że wzrost odpłatności ponoszonej przez świadczeniobiorcę korzystającego z uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego kształtuje się w przedziale 14,70 zł - 58,80 zł za 21-dniowy turnus.

Finansowanie - jak przypomina MZ - podlega waloryzacji o sumaryczną wartość zmian średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, ogłaszanego przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski", jeżeli w kolejnym roku lub kolejnych latach, licząc od ostatniej waloryzacji, zmiana lub suma zmian tego wskaźnika przekroczy poziom 5 proc.

Projekt rozporządzenia przewiduje, że wejdzie ono w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz