Partnerzy portalu
Z Nowej Zelandii do Australii podróż bez kwarantanny Zarówno Nowa Zelandia, jak i Australia poradziły sobie z powstrzymaniem rozprzestrzeniania się wirusa./ fot. shutterstock

Z Nowej Zelandii do Australii podróż bez kwarantanny

Autor: PAP Data: 06 kwietnia 2021 09:38

Nowa Zelandia ogłosiła, że 19 kwietnia otworzy długo oczekiwane połączenia z Australią. Zostanie zwiększona liczba lotów pomiędzy Auckland, Wellington, Christchurch i Queenstown a ośmioma portami australijskimi, w tym Brisbane, Melbourne, Sydney, Perth czy Adelajdą.

Rozpoczęcie podróży bez kwarantanny pomiędzy sąsiednimi krajami to ulga dla rodzin, które zostały rozdzielone przez pandemię koronawirusa, a także dla operatorów turystycznych - zauważa Agencja AP.

Zarówno Nowa Zelandia, jak i Australia poradziły sobie z powstrzymaniem rozprzestrzeniania się wirusa.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern powiedziała, że według urzędników służby zdrowia ryzyko przeniesienia wirusa z Australii jest niskie, a podróże są obecnie bezpieczne. "Bańka podróżna da naszemu ożywieniu gospodarczemu impuls. Jest przykładem wiodącego na świecie układu bezpiecznego otwierania międzynarodowych podróży przy jednoczesnym kontynuowaniu strategii utrzymywania wirusa na zewnątrz" - powiedziała Ardern.

Władze Australii wcześniej pozwoliły Nowozelandczykom na przyjazd bez przechodzenia kwarantanny, ale Nowa Zelandia przyjęła bardziej ostrożne podejście, wymagając od podróżnych z Australii spędzenia dwóch tygodni na kwarantannie po przyjeździe. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz