×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Zakopane gotowe na sylwestra: dwa koncerty, bale w hotelach i lokalach
Zakopane gotowe na sylwestra; dwa koncerty, bale w hotelach i lokalach; fot. shutterstock

Zakopane gotowe na sylwestra: dwa koncerty, bale w hotelach i lokalach

Autor: PAP Data: 31 grudnia 2022 14:37

Oprócz organizowanego przez TVP Sylwestra Marzeń, podczas którego główną gwiazdą będzie amerykański zespół hip-hopowy Black Eyed Peas, w Zakopanem odbędzie się także koncert muzyki klasycznej zatytułowany "Muzyczną luxtorpedą do Zakopanego". Sylwestrowicze przywitają także Nowy Rok na licznych balach organizowanych w hotelach.

Sylwester w Zakopanem

Jak zapewnił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, miasto jest gotowe na przyjęcie sylwestrowych gości.

"Wielka estrada na Równi Krupowej jest już gotowa. W piątek dokonano ostatnich odbiorów technicznych, w związku z tym sylwestrowy koncert organizowany przez TVP może się spokojnie odbyć" - powiedział PAP burmistrz Zakopanego.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Na terenie imprezy masowej na Górnej Równi Krupowej będzie mogło się bawić 30 tys. osób, ale władze miasta spodziewają się, że kolejne tysiące sylwestrowiczów przywita Nowy Rok na terenie przyległym do wyznaczonych sektorów. Jak zapowiada TVP, gwiazdą wieczoru będzie amerykański zespół hip-hopowy Black Eyed Peas. Wśród zapowiedzianych artystów, którzy wystąpią pod Giewontem są także: Edyta Górniak i Justyna Steczkowska z synami, MaRina, Sara James, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Zenon Martyniuk z zespołem, Daria, Komodo, Sławomir i Kajra, Thomas Anders, a także ukraińska supergwiazda Dzidzio.

W sylwestrowy wieczór w Zakopanem wystąpią też: MaRina, Maja Hyży, Kasia Moś, Grupa KOMBI Łosowski, Kuba Szmajkowski, Jan Majewski, zespół Felivers czy barwna karawana Don Vasyla. W góralskie klimaty sylwestrowiczów wprowadzą: Golec uOrkiestra, Staszek Karpiel-Bułecka oraz kapela Ciupaga. Na Równi Krupowej wystąpią także gwiazdy disco polo: Piękni i Młodzi, Playboys, Weekend, Defis, Classic, Boys, MiłyPan, Voyager, Blanka i niekwestionowany król gatunku - Zenon Martyniuk.

Oprócz organizowanego przez Telewizję Polską "Sylwestra Marzeń", Miasto Zakopane organizuje doroczny galowy koncert sylwestrowy muzyki klasycznej w kinie Sokół, gdzie zagra Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod batutą Agnieszki Kreiner. Gwiazdami koncertu "Muzyczną luxtorpedą do Zakopanego" mają być sopranistka Joanna Trafas oraz tenor Jakub Pawlik. W programie koncertu znajdą się m.in. walce Johanna Straussa oraz międzywojenne przeboje i muzyka taneczna. Koncert w zakopiańskim kinie Sokół rozpocznie się o godzinie 18.

Sylwestrowi goście przywitają także Nowy Rok na licznych balach organizowanych w hotelach, pensjonatach i lokalach pod Tatrami. Jak co roku, turyści przywitają także Nowy Rok na tatrzańskich szlakach i szczytach.

szb/ dki/

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz