×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Zakopane: Miesiąc przed wakacjami są jeszcze wolne miejsca w hotelach
W zakopiańskich hotelach oraz kwaterach są jeszcze wolne miejsca; fot. Krystyna Zagórka

Zakopane: Miesiąc przed wakacjami są jeszcze wolne miejsca w hotelach

Autor: PAP Data: 29 maja 2022 08:56

Na miesiąc przed sezonem wakacyjnym w zakopiańskich hotelach oraz kwaterach są jeszcze wolne miejsca, zwłaszcza na pierwszą połowę lipca. Najbardziej oblegane terminy z kolei to połowa sierpnia. Goście rezerwują jednak krótkie terminy; najchętniej do pięciu dni – powiedział Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

 

Chociaż rezerwacji miejsc noclegowych w mieście pod Giewontem jest znacznie więcej niż w latach pandemii, to jest jeszcze daleko do odrobienia strat sprzed 2020 roku. Hotelarze spod Tatr obserwują natomiast trend rezerwacji pokoi czynionych z dużym wyprzedzeniem, chociaż część gości nauczona okresem pandemii zdecyduje o wyjeździe na wakacyjny wypoczynek w ostatniej chwili.

"Popyt na wakacje pod Tatrami jest czytelny i zainteresowanie gości jest spore. W poprzednim sezonie turyści nie rezerwowali pobytów wakacyjnych z dużym wyprzedzeniem, natomiast w tym roku ten trend, który był zjawiskiem związanym z pandemią, został przełamany i obserwujemy rezerwacje okresów wakacyjnych z dużym wyprzedzeniem. Są jeszcze wolne wakacyjne terminy pod Tatrami, zwłaszcza w terminie do połowy lipca" - przekazał Wagner.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Zakopiańscy hotelarze obserwują też, że goście wracają do rezerwacji pobytów na dłuższe terminy, chociaż nie są to już turnusy tygodniowe lub nawet dwutygodniowe. Najczęściej wybierane są pobyty pięciodniowe. Nie zdarzają się natomiast rezerwacje dłuższe niż 10-dniowe.

"Wydaje się, że rezerwacje na krótsze pobyty są efektem finansowym i braku pewności o przyszłości. Goście wybierają krótsze pobyty zarówno w hotelach o wysokim standardzie jak i w hotelach u przysłowiowej gaździny" - reasumował Wagner.

Zakopane: Kiedy najbardziej oblegane?

Najbardziej obleganym terminem wypoczynkowym pod Tatrami jest połowa sierpnia, z kolei początek wakacji cieszy się mniejszym zainteresowaniem i wtedy też można liczyć na atrakcyjniejsze ceny.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz