×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Zakopane: Zamknięte ulice i zmiana organizacji ruchu podczas sylwestra
Zakopane: Zamknięte ulice i zmiana organizacji ruchu podczas sylwestra; fot. shutterstock

Zakopane: Zamknięte ulice i zmiana organizacji ruchu podczas sylwestra

Autor: PAP Data: 29 grudnia 2022 13:44

W związku z organizowanym przez TVP w Zakopanem Sylwesterem Marzeń z Dwójką, na ulicach miasta zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pojazdów. Władze miasta pod Giewontem zachęcają do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania i poruszania się pieszo lub komunikacją miejską.

Zakopane Sylwester

Władze Zakopanego radzą przyjeżdżającym i wyjeżdżającym z miasta do korzystania z dróg alternatywnych do popularnej Zakopianki, w zależności od miejsca postoju w poszczególnych częściach miasta - część wschodnia - przez Olczę, część zachodnia - przez Czarny Dunajec.

Od piątku wieczorem do niedzieli rano zmianie ulegną trasy przejazdów autobusów komunikacji miejskiej, a niektóre przystanki zostaną wyłączone z obsługi.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dla ruchu samochodowego zostaną zamknięte ulice: Kościuszki, Staszica, Weteranów Wojny i Zborowskiego. Na Alejach 3-go Maja od strony Ronda Solidarności będzie częściowo wyłączana z ruchu, a na miejscu policjanci będą kierowali ruchem. Przy ul. Kamieniec prowadzącej do szpitala na czas imprezy będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy.

Wyłączony z ruchu będzie też odcinek ul. Krupówki od Alei 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Zamoyskiego, Witkiewicza i Tetmajera.

W przypadku wystąpienia bardzo dużego natężenia ruchu kołowego i blokowania się ulic, w celu szybszego rozładowania zatorów drogowych policja zdecyduje o otwarciu szlabanu blokującego przejazd pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Orkana. W razie potrzeby na ten przejazd przecinający ul. Krupówki będą kierowane pojazdy.

W centrum Zakopanego zostaną zamknięte parkingi przy ul. Kościuszki, ul. Staszica, Al. 3-go Maja i ul. Sienkiewicza na dolnym odcinku.

Otwarcie bram wejściowych do sektorów pod wielką sylwestrową estradą nastąpi w sobotę o godz. 18. Koncert rozpocznie się o godz. 19.50. Wejście na teren imprezy jest bezpłatny.

Sylwester Marzeń z TVP 2

Podczas Sylwestera Marzeń z TVP 2 wystąpią m.in.: Edyta Górniak i Justyna Steczkowska, MaRina, Sara James, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Zenon Martyniuk z zespołem, Daria, Komodo, Sławomir i Kajra, Thomas Anders, ukraińska supergwiazda Dzidzio oraz gwiazdy disco.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz