×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Zarządzanie hotelem przypomina dziś pracę na giełdzie
Michał Kozak,prezes zarządu Hotel Arłamów SA., podkreślił, że branża hotelowa boryka się z odwróconym rynkiem pracownika i dużą korektą na rynku wynagrodzeń/ fot. PTWP

Zarządzanie hotelem przypomina dziś pracę na giełdzie

Autor: propertynews.pl Data: 23 września 2021 09:48 | Aktualizacja: 23 września 2021 11:29

- Uczymy się na nowo hotelarstwa, bo zachowania konsumenckie są odmienne od stabilnych zachowań konsumenckich, z którymi mieliśmy do czynienia w 2019 r.  - mówił podczas EEC 2021 w Katowicach Michał Kozak, prezes zarządu Hotel Arłamów SA.

- Niepewność, zarówno w sektorze gościa indywidualnego, jak i w branży MICE jest bardzo duża - mówił podczas dyskusji „Turystyka – nowe otwarcie” w ramach EEC Michał Kozak.

Prezes zarządu Hotel Arłamów SA zaznaczył, że mimo to podchodzi optymistycznie do biznesu. Wskazuje również na różnorodność doświadczeń, które na nowo rozrysowują mapę zachowań konsumenckich.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Pandemia zmieniła zachowania konsumenckie

 - Zarządzanie obiektem przypomina dziś pracę na giełdzie. Wskaźniki cały czas rosną albo spadają, w zależności liczby zachorowań, decyzji rządu czy ogólnego przekonania do podróży. Uczymy się na nowo hotelarstwa, bo zachowania konsumenckie są odmienne od stabilnych zachowań konsumenckich, z którymi mieliśmy do czynienia w 2019 r. - stwierdził Kozak.

Jak zaznaczył prelegent, turystyka w segmencie przyrodniczym jest bardzo pożądana, ale we wrześniu i październiku notowane są wzrosty w sektorze MICE. - Grup konferencyjnych jest bardzo dużo - przyznaje. - Mamy moment, w którym możemy sobie pozwolić na oddech, ale długoterminowo sytuacja jest bardzo trudna. Mamy do czynienia z dużą inflacją, odwróconym rynkiem pracownika w sektorze hotelarskim, dużą korektą na rynku wynagrodzeń, dużym wzrostem cen produktów spożywczych i widmem czwartej fali. Robimy założenia i plany, ale są one obarczone bardzo dużą niepewnością - powiedział prezes zarządu Hotel Arłamów SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz