Partnerzy portalu
Zielone światło dla basenów i siłowni w hotelach fot. shutterstock

Zielone światło dla basenów i siłowni w hotelach

Autor: www.horecatrends.pl/ IGHP Data: 19 października 2020 12:03

Działalność basenów, siłowni i centrów fitness w hotelach jest jednak dozwolona dla gości zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej. Dzięki silnej argumentacji Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego udało się przekonać stronę rządową, by nie zakazywać prowadzenia tych obszarów działalności w hotelach od 17 października.

Przypomnijmy, od 17 października obowiązują w Polsce nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, wprowadzone Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16.10.2020.

W związku z planowanymi przez rząd nowymi obostrzeniami dotyczącymi zamknięcia basenów, w piątek 16 października Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP odbył telekonferencję z wiceministrem Andrzejem Gutem-Mostowym i kierownictwem Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju. Izba z całą mocą zaapelowała, by nie zakazywać możliwości korzystania z basenów hotelowych przez gości.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Argumentacja IGHP okazała się skuteczna. W Rozporządzeniu Rady Ministrów z 16.10.2020 działalność basenów, siłowni i centrów fitness w hotelach została dopuszczona zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej dla gości, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni panu ministrowi Andrzejowi Gutowi-Mostowemu oraz kierownictwu Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju za wsparcie branży hotelarskiej w kwestii funkcjonowania basenów w hotelach po wprowadzeniu nowych obostrzeń - mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz