×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Zmiany personalne w dziale gastronomii Vienna House Andel’s Lodz
Dawid Rygielski i Łukasz Dereczenik wzmocnili zespół Kamila Kubiaka, nowego szefa kuchni Vienna House Andel’s Lodz. / fot. materiały prasowe

Zmiany personalne w dziale gastronomii Vienna House Andel’s Lodz

Autor: oprac. JS Data: 19 lipca 2022 15:51

Po zmianie szefa kuchni przyszła kolei na kolejne awanse w dziale food & beverage w łódzkim Vienna House. Mariusz Guzewicz objął stanowisko Dyrektora Food & Beverage, Dawid Rygielski – sous chefa, a Łukasz Dereczenik - Junior Sous Chefa.

Stawiamy na nieustanny rozwój i dostosowujemy ofertę do oczekiwań naszych gości. To oni wskazują kierunek, w jakim się rozwijamy – podkreśla Anna Olszyńska, dyrektorka Vienna House Andel’s Lodz.

Awanse w dziale food & beverage w łódzkim Vienna House

Restrukturyzacja działu opiera się w dużej mierze na wewnętrznych awansach.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Mariusz Guzewicz, dotychczasowy Food&Beverage Manager, od początku
lipca odpowiada za całą gastronomię Vienna House Andel’s Lodz jako Dyrektor Food & Beverage. Guzewicz związany jest z branżą hotelarską od 2001 r. Zaczynał jako kelner i piął się po szczeblach kariery w Polsce, Szkocji i Irlandii. Do zespołu Vienna House trafił w 2010 na stanowisku Restaurant Managera. Po kilkuletniej przerwie wrócił do zespołu jako Food&Beverage Manager. Teraz odpowiada zarówno za zespół kelnerski, jak i za kuchnię, ściśle współpracując z nowym szefem kuchni Kamilem Kubiakiem.

Mariusz Guzewicz objął stanowisko Dyrektora Food & Beverage w łódzkim Vienna House. / fot. materiały prasowe

Vienna House z nowym Sous Chefem 

Zmiana nastąpiła również na stanowisku Sous Chefa, które objął Dawid Rygielski. Rygielski pracuje w Vienna House Andel’s Lodz od 2018 roku. Początkowo pełnił funkcję Chef de Partie, potem Junior Sous Chefa. Rygielski swoje doświadczenie zdobywał w restauracjach w Łodzi oraz w Niemczech. Przed objęciem stanowiska Sous Chefa, przeszedł szkolenia crossowe w różnych działach oraz warsztaty z zarządzania zespołem, co pozwoli mu w skuteczny sposób zarządzać zespołem.

Rygielskiego na stanowisku Junior Sous Chef zastąpił z kolei Łukasz Dereczenik, który wcześniej pełnił funkcję Chef de Partie. Dereczenik zdobywał doświadczenie w wielu restauracjach oraz hotelach, m.in. w Holiday Inn oraz Vienna House Andel’s Lodz, gdzie pracował jako kucharz w latach 2011-2012. Do Vienna House wrócił w 2019 r. Od lipca 2022 r. jest odpowiedzialny za dział kuchni bankietowej, który obsługuje centrum konferencyjne Vienna House Andel’s Lodz.

Dawid Rygielski objął stanowisko Sous Chefa. / fot. materiały prasowe

Vienna House Andel’s Lodz jest jednym z największych obiektów konferencyjno-biznesowych w regionie. Ma niezwykle rozbudowaną ofertę gastronomiczną. Dział food&beverage poza obsługą konferencji i bankietów zapewnia również serwis dla restauracji Delight, lobby baru Oscar’s oraz SkyFLY Baru. Restauracja Delight była dwukrotnie nagrodzona czterema czapami Gault&Millau.

Łukasz Dereczenik został nowym Junior Sous Chefem. / fot. materiały prasowe

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz