Partnerzy portalu
Znany hotelarz poszukiwany listem gończym
Wojtek z Zanzibaru - Wojciech Żabiński, znany hotelarz poszukiwany listem gończym. Prowadził obiekty pod marką "Pili Pili"/fot. Facebook

Znany hotelarz poszukiwany listem gończym

Autor: PAP Data: 28 lipca 2022 15:08 | Aktualizacja: 11 sierpnia 2022 09:38

Sąd zarządził poszukiwania listem gończym za Wojciechem Żabińskim znanym jako Wojtek z Zanzibaru. Mężczyzna prowadził obiekty hotelarskie, które reklamowały w social mediach polskie gwiazdy showbiznesu.

Znany hotelarz poszukiwany listem gończym

Informację o liście gończym wobec Wojtka Żabińskiego podała gazeta.pl. Rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski przekazał, że sąd oczekuje na aktualną informację policji dotyczącą miejsca pobytu skazanego i dodał, że w razie potwierdzenia, że skazany przebywa za granicą, zostanie wystawiony wniosek o wszczęcie poszukiwań międzynarodowych.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Trzy lata temu Wojciech Żabiński został skazany m.in. za oszustwo na dwa lata i dwa miesiące więzienia - pisała gazeta.pl. Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok skazujący. Policji zlecono doprowadzenie mężczyzny do odbycia kary. W czerwcu Sąd Najwyższy rozpatrzył negatywnie skargę kasacyjną obrońcy mężczyzny.

Wojciech Żabiński, znany jako Wojtek z Zanzibaru, od kilku lat prowadzi obiekty pod marką "Pili Pili". Aktywnie działał w mediach społecznościowych, a polscy celebryci reklamowali jego obiekty hotelowe. Mężczyzna w wywiadzie dla onet.pl mówił, że dostał wyrok, według którego, jeśli przekroczy granicę Polski, zostanie zatrzymany, więc woli nie wracać, tylko walczyć o sprawiedliwość na odległość.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz