×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

A. Adamczyk: zakaz wyprzedzania się ciężarówek powinien jak najszybciej wejść w życie

Autor: PAP Data: 23 maja 2023 16:09

Ministerstwo Infrastruktury chce, aby zakaz wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu zaczął jak najszybciej obowiązywać - podkreślił we wtorkowej rozmowie z PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak powiedział minister, projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie został przyjęty przez rząd. "Chcemy, żeby ustawa (zakazująca wyprzedzania się ciężarówek na drogach szybkiego ruchu - PAP) była jak najszybciej przyjęta przez Sejm, jak najszybciej trafiła do Senatu i jak najszybciej zaczęła obowiązywać" - powiedział PAP szef resortu infrastruktury.

"Spotykamy się z bardzo pozytywnymi ocenami tego projektu" - dodał.

Minister powiedział, że o tym jak niebezpieczne jest takie wyprzedzanie świadczy różnica w dopuszczalnej prędkości samochodu osobowego i ciężarowego, która na autostradzie wynosi 60 km/h.

"To jest problem przede wszystkim bezpieczeństwa, gdyż dopuszczalna prędkość samochodu osobowego na autostradzie to 140 km/h, a samochodu ciężarowego to 80 km/h. Bywa wiele takich przypadków, kiedy to w ostatniej chwili ciężarówka zjeżdża na lewy pas, w czasie gdy może nim się poruszać samochód osobowy z prędkością 140 km/h, czyli o około 60 km wyższą" - zauważył Adamczyk.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz