×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

A. Moskwa: wkrótce wystartuje kolejny nabór w programie "Moja Woda"

Autor: PAP Opublikowano: 30 lipca 2023 16:22

W najbliższych dniach uruchomiony zostanie kolejny nabór w programie "Moja Woda" związany z gromadzeniem deszczówki - poinformował w niedzielę resort klimatu i środowiska cytując szefową MKiŚ Annę Moskwę.

Ministerstwo w niedzielę na Twitterze cytując minister Annę Moskwę, która występowała na antenie TVP1, przekazał, iż "w najbliższych dniach uruchomimy kolejny nabór w programie +Moja Woda+ - na zwiększenie retencji, gromadzenie deszczówki".

Celem programu "Moja Woda", który jak na razie miał dwie edycje, jest zwiększenie retencji wody na terenach prywatnych posesji oraz wykorzystanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. Program został przewidziany na lata 2020-2024. W dotychczasowych naborach właściciele domów mogli otrzymać dotacje (do 5 tys. zł) na budowę np. przewodów odprowadzających wody opadowe, zbiornika retencyjnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej czy nawadniającej.

Pierwsza edycja programu ruszyła w lipcu 2020 roku i cieszyła się dużą popularnością. Stumilionowy budżet został wyczerpany w ciągu dwóch miesięcy. Ostatecznie i tak został on podniesiony. Taki sam budżet - 100 mln zł - miała druga edycja programu, która wystartowała pod koniec marca 2021 r., a nabór wniosków zakończył się na początku czerwca 2021 r.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz