×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

A. Śliwka (MAP) o repolonizacji wyprzedanego majątku: trwają zaawansowane rozmowy ws. kupna dwóch dużych podmiotów

Autor: PAP Opublikowano: 23 sierpnia 2023 11:41

Jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów dotyczących kupna dwóch dużych podmiotów. Repolonizacja jest w DNA Prawa i Sprawiedliwości - mówił w środę w Studiu PAP wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

Śliwka w środę w Studiu PAP pytany o plany dotyczące repolonizacji strategicznych spółek powiedział, że w różnych segmentach gospodarki jest wiele podmiotów, które idealnie komponują się z "filozofią związaną z pomnażaniem majątku narodowego". Dodał, że to podmioty m.in. w sektorze finansowym czy zbrojeniowym.

Zapytany o to, czy toczą się negocjacje w tej sprawie powiedział: "Mamy projekty, które są w tym momencie w trakcie negocjacji". Proszony o doprecyzowanie o ilu spółkach mowa, powiedział: "Jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów z dwoma dużymi podmiotami".

"Repolonizacja jest w DNA Prawa i Sprawiedliwości. To widać, jeżeli chodzi o nasze realne działania. (...) Chcemy, żeby spółki Skarbu Państwa, czyli spółki, których właścicielami są Polacy, odgrywały ważną rolę. Dziś potwierdza się to, co Prawo i Sprawiedliwość mówiło, że kapitał ma narodowość" - powiedział.

Cała rozmowa dostępna jest pod adresami: https://www.pap.pl/aktualnosci/andrzej-sliwka-map-o-repolonizacji-trwaja-zaawansowane-rozmowy-z-dwoma-duzymi oraz https://wideo.pap.pl/

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz