×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Adamczyk: niebawem rozpoczniemy negocjacje z koncesjonariuszami prywatnych autostrad w Polsce

Autor: PAP Data: 17 maja 2023 13:47

Niebawem rozpoczynamy rozmowy z koncesjonariuszami prywatnych autostrad w Polsce; w tych negocjacjach chcemy być skuteczni, wierzę, że będziemy skuteczni - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odnośnie planu likwidacji bramek na koncesjonowanych autostradach.

Minister Adamczyk w środę podczas wspólnej konferencji prasowej po rządzie został zapytany o negocjacje ws. odcinków autostrad zarządzanych przez prywatne firmy w oparciu o koncesje, w związku z wcześniejszą zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą planu likwidacji bramek.

"W tych negocjacjach chcemy być skuteczni. Wierzę, że będziemy skuteczni. Rozpoczynamy te negocjacje niebawem. Rozpoczynamy te rozmowy niebawem" - powiedział Adamczyk.

Jak zaznaczył minister, "zawsze na początku jest tak, że wpierw jedna strona się usztywnia i nie chce niczego dać; druga strona sprawia wrażenie, że chce zabrać wszystko, ale przecież chodzi o to, żeby się porozumieć".

"Jesteśmy w stanie porozumieć się z koncesjonariuszami na zasadzie symetrii. Powinni skorzystać i koncesjonariusze, ale szczególnie powinno skorzystać państwo polskie z tych właśnie rozwiązań, które będą efektem negocjacji z koncesjonariuszami. Proszę nie kazać mi teraz odsłaniać strategii negocjacyjnej, która jest już przygotowywana" - powiedział.

Jak dodał, katalog instrumentów, możliwości jest bardzo szeroki, bardzo otwarty. "Ale ja bym nie rozpoczynał od kwestii związanych z wywłaszczeniem".

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz