×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Air Baltic uruchomi połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem i Wilnem

Autor: PAP Data: 29 sierpnia 2023 16:17

Kraków będzie miał bezpośrednie połączenie lotnicze ze stolicą Litwy, Wilnem. Uruchomi je od maja przyszłego roku linia Air Baltic, będąca nowym przewoźnikiem w Kraków Airport.

Jak przekazał we wtorek prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek, loty pomiędzy stolicą Małopolski i Wilnem rozpoczną się 3 maja przyszłego roku i będą wykonywane dwa razy w tygodniu.

"Wilno to kolejne atrakcyjne miasto w siatce połączeń Kraków Airport, długo wyczekiwane przez pasażerów i znakomite na city- break (…). Cieszymy się również, że turyści z Litwy będą mogli odwiedzić Kraków i Małopolskę" - ocenił Włoszek.

Według niego połączenie ze stolicą Litwy jest ważne również dla odradzającej się po pandemii turystyki pielgrzymkowej.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. lotnisko obsłużyło blisko 7,4 mln pasażerów; był to drugi wynik w jego historii. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów przewoźnicy operujący z krakowskiego lotniska oferują 145 połączeń do 107 miast w 33 krajach.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz