×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Ambasador Brzezinski: od 20 do 22 września amerykańska misja handlowa w Polsce

Autor: PAP Data: 25 maja 2023 13:55

Od 20 do 22 września w Polsce będzie przebywać amerykańska misja handlowa, której celem będzie m.in. omówienie łańcucha dostaw dot. enektrowni jądrowej - zapowiedział w czwartek ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski. Dodał, że udział w niej wezmą też potencjalni partnerzy z Polski.

"Bezpieczeństwo jądrowe oznacza bezpieczeństwo narodowe" - podkreślił Mark Brzezinski podczas czwartkowego wystąpienia wz. z podpisaniem umowy ws. konsorcjum projektowego i usług inżynierskich między Polskimi Elektrowniami Jądrowymi (PEJ) a amerykańskimi firmami Westinghouse i Bechtel przy budowie elektrowni jądrowej na Pomorzu.

Jak wskazał Brzezinski, Stany Zjednoczone i Polska zawiązały partnerstwo, "by zapewnić Polakom czystą, bezpieczną energię, dostępną cenowo". "Ludzie zasługują na to, żeby korzystać z rozwoju cywilizacji i otrzymywać czystą energią. Będziemy kontynuować to partnerstwo. Stworzymy to, co będzie korzystne dla wszystkich obywateli i przyszłych pokoleń" - oświadczył ambasador USA w Polsce.

W ocenie Brzezinskiego Polska ma szansę stać się regionalnym liderem w rozmieszczaniu zasobów energetyki jądrowej.

"Wkrótce w Polsce będziemy gościć amerykańską misję handlową - będzie to od 20 do 22 września. Będzie ona zorganizowana przez Instytut Energetyki Jądrowej we współpracy z Departamentem Energii Stanów Zjednoczonych i polskim resortem klimatu i środowiska" - zapowiedział ambasador. Jak wskazał, misja "połączy wiodących liderów i również potencjalnych polskich partnerów, żeby omówić łańcuch dostaw dot. elektrowni jądrowej".

Brzezinski podziękował polskiemu rządowi za "solidne wsparcie dla (...) współpracy w zakresie energii jądrowej".

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz