×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

ARiMR: 3,1 tys. żądań w ramach płatności dla małych gospodarstw

Autor: PAP Data: 11 sierpnia 2023 16:08

Wpłynęło 3,1 tys. żądań w ramach płatności dla małych gospodarstw, zastępującej płatności bezpośrednie - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Płatność przysługuje rolnikom, którzy posiadają gospodarstwa do 5 ha, a stawka ryczałtu wynosi 225 euro/ha.

Jak przekazała ARiMR, do 31 sierpnia br. trwa nabór wniosków w ramach płatności dla małych gospodarstw, która to płatność zastąpi wnioskowane płatności bezpośrednie (podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjna, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów).

"Wprowadzone ułatwienie dotyczy rolników, którzy posiadają gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok. Stawka ryczałtu to 225 euro/ha. Dotychczas wpłynęło 3100 żądań od zainteresowanych tym wsparciem" - poinformowała Agencja.

Zaznaczono, iż w przypadku, gdy rolnik żądający przyznania płatności dla małych gospodarstw, we wniosku o przyznanie płatności za rok 2023 ubiegał się także o przyznanie przejściowego wsparcia krajowego (uzupełniającą płatność podstawową lub płatność do tytoniu), płatności ONW, płatności ekologicznej, płatności rolno-środowiskowo-klimatycznej - wówczas poza płatnością dla małych gospodarstw może otrzymać pieniądze z tych płatności.

Żeby skorzystać z rozwiązania - wskazano - należy złożyć za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (aplikacja eWniosekPlus) skan oświadczenia "Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw". Jego wzór znajduje się na stronie Agencji. "Takie oświadczenie będzie można wycofać do 31 sierpnia br." - dodano.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz