×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

ARiMR: można ubiegać się o 200 tys. zł w ramach Premii dla młodych rolników

Autor: PAP Opublikowano: 30 sierpnia 2023 10:56

Od środy można się ubiegać o 200 tys. zł w ramach Premii dla młodych rolników - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski o przyznanie wsparcia można składać tylko za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR do 29 września br.

"Można się już ubiegać o przyznanie Premii dla młodych rolników w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. Dofinansowanie jest wyższe niż to z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, a wnioski przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną - przez PUE ARiMR" - poinformowała w środę Agencja na swojej stronie internetowej.

Jak przypomniała, o wsparcie mogą ubiegać się osoby, które w dniu złożenia wniosku będą pełnoletnie, ale nie ukończą 41. roku życia; nie rozpoczęły jeszcze prowadzenia działalności rolniczej albo rozpoczęły ją nie wcześniej niż w okresie 24 miesięcy przed dniem złożenia wniosku; mają numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności; posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub umiejętności przydatne do prowadzenia działalności rolniczej w gospodarstwie jako kierujący albo zobowiążą się do ich uzupełnienia; złożą biznesplan, do którego realizacji się zobowiążą.

Pomoc ma charakter ryczałtu i wynosi 200 tys. zł; wypłata środków będzie realizowana w dwóch ratach.

Otrzymane fundusze mogą zostać przeznaczone m.in. na: inwestycje budowlane związane z budynkami lub budowlami wykorzystywanymi do wytwarzania nieprzetworzonych produktów rolnych lub przygotowania ich do sprzedaży; zakup nieruchomości rolnych; zakup stada podstawowego zwierząt gospodarskich; inwestycje w nasadzenia trwałe w sadach i na plantacjach wieloletnich; zakup nowych maszyn, urządzeń, wyposażenia, sprzętu i pojazdów służących wsparciu prowadzonej działalności.

Wnioski o przyznanie wsparcia można składać wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR do 29 września 2023 r.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz