×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Berger: za kilkanaście tygodni poinformujemy o szczegółach projektu, który zmieni historię energetyki w Polsce (któtka4)

Autor: PAP Data: 25 maja 2023 14:03

Miejmy nadzieję, że za kilkanaście tygodni poinformujemy o szczegółach projektu, który zmieni historię energetyki w Polsce - powiedział w czwartek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Mateusz Berger

W czwartek odbyło się uroczyste podpisanie umowy, która określa główne zasady współpracy pomiędzy Polskimi Elektrowniami Jądrowymi (PEJ) a konsorcjum Westinghouse oraz Bechtel, m.in. z udziałem minister klimatu Anny Moskwy, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Mateusz Berger oraz ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Marka Brzezińskiego .

"Mamy to szczęcie, że do realizacji największego projektu w Polsce mamy najlepszych fachowców. Mamy najlepszego dostarczyciela technologii: Westinghouse i firmę Bechtel. Czujemy się po bezpiecznej stronie mocy" - ocenił Beger.

Pełnomocnik rządu wyraził nadzieję, że za kilka miesięcy, może nawet kilkanaście tygodni, będzie można przekazać informacje o szczegółach projektu, "który zmieni historię energetyki w Polsce".

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz