×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Białystok: Przesunięto termin składania ofert na rewitalizację Parku Planty i Bulwarów Kościałkowskiego

Autor: PAP Opublikowano: 28 lipca 2023 12:09

Władze Białegostoku do 22 sierpnia wydłużyły możliwość składania ofert w przetargu na rewitalizację zabytkowego Parku Planty i Bulwarów Kościałkowskiego, a także przebudowę znajdującej się w pobliżu ulicy Akademickiej.

Przetarg na przebudowę parku i ulicy ogłoszono w połowie marca. Termin otwarcia ofert przesuwano już kilkukrotnie, otwarcie miało nastąpić w piątek, 28 lipca, jednak i ten termin zmieniono. Z danych zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, wynika, że składanie ofert przesunięto na 22 sierpnia.

Jak wyjaśniła PAP Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku, departament inwestycji przygotowuje odpowiedzi na pytania oferentów.

Przetarg na ten projekt podzielony jest na dwie części: przebudowę parku i bulwarów oraz przebudowę ulicy.

Jak napisano w ogłoszeniu przetargowym, park i bulwary zajmują ok. 14 hektarów i oprócz wysokiej wartości historycznej mają też wysoką wartość przyrodniczą, a celem realizacji jest odzyskanie dawnej świetności parku. Zaplanowano m.in. przebudowę alejek, nowe oświetlenie, zieleń, a także m.in. budowę pochylni dla osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja zakłada też poprawę infrastruktury technicznej.

Prace w parku i na bulwarach mają potrwać ponad rok od podpisania umowy. Nieco wcześniej ma być gotowa część parku, tzw. różanka, gdzie znajduje się rzeźba "Praczki". Natomiast ul. Akademicka ma być przebudowana w systemie "zaprojektuj i zbuduj"; prace zaplanowano też na ponad rok od podpisania umowy.

Miasto w ubiegłym roku pozyskało na projekt "Poprawa dostępności infrastruktury turystycznej Białegostoku" środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości blisko 30 mln zł, z budżetu miasta zarezerwowano na ten cel ok. 38,4 mln zł.

W ramach rewitalizacji Parku Planty miasto planuje też inne inwestycje - m.in. budowę tężni, rozbudowę placu zabaw, a także budowę pomnika Prezydenta Seweryna Nowakowskiego (rozstrzygnięto już konkurs na opracowanie koncepcji). Te prace - jak zapowiada w przetargu miasto - mają być prowadzone równolegle.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz