×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Bielsko-Biała: W autobusach MZK można płacić za bilet zbliżeniowo

Autor: PAP Data: 22 maja 2023 13:27

Kasowniki, które pozwalają zbliżeniowo zapłacić za bilet, zamontowane zostały we wszystkich autobusach komunalnego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. Inwestycja, obejmująca także e-sklep z biletami okresowymi, kosztowała 4 mln zł – podał magistrat.

"W autobusach MZK w Bielsku-Białej można już zbliżeniowo - przy użyciu karty płatniczej, zegarka lub telefonu - kupować bilety komunikacji miejskiej. (…) Mobilne kasowniki zostały zamontowane we wszystkich pojazdach. (…) Łącznie jest ich 160, plus 16 sztuk rezerwowych w magazynie" - zakomunikował w poniedziałek Jacek Kachel z wydziału prasowego bielskiego urzędu miejskiego.

W kasowniku można kupić bilety normalne i ulgowe - jednorazowe, 60-minutowe, 24-godzinne, za bagaż, a także weekendowe Rodzina+.

Jak powiedział urzędnik, zakup biletu jest prosty: na ekranie kasownika trzeba wybrać rodzaj i liczbę biletów, zatwierdzić wybór, przyłożyć nośnik płatniczy i dokonać autoryzacji. "Bilet nie jest drukowany. Zostaje zapisany na nośniku, który jest sprawdzany podczas kontroli biletów przez kontrolerów wyposażonych w czytniki" - zaznaczył.

Kachel dodał, cały system składa się z dwóch części. Oprócz mobilnych kasowników objął także e-sklep, gdzie kupić można bilety okresowe. Łączny koszt inwestycji to około 4 mln zł. Kwota ta objęła także przygotowanie i wyposażenie stanowisk administratorskich w sprzęt potrzebny do obsługi systemu.

Zdaniem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego współcześnie w wielu dziedzinach płatność bezgotówkowa wypiera tradycyjną. "W bielskiej strefie płatnego parkowania już dawno został przekroczony próg 50 procent płatności bezgotówkowych" - dodał.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej jest spółką komunalną, która wykonuje zadania w zakresie lokalnego publicznego transportu zbiorowego. Jest największym przewoźnikiem w okolicy. Flota liczy ponad 130 autobusów.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz