×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

BLIK: od stycznia do sierpnia br. użytkownicy wykonali 1 mld transakcji

Autor: PAP Opublikowano: 23 sierpnia 2023 13:07

Od stycznia do sierpnia br. użytkownicy wykonali 1 mld transakcji w systemie BLIK - poinformowano w środę w komunikacie Polskiego Standardu Płatności. Dodano, że od startu systemu, który miał miejsce 8 lat temu, łączna liczba operacji to 3,8 mld.

Od stycznia do sierpnia 2023 roku użytkownicy BLIK wykonali 1 miliard transakcji, ustanawiając tym samym nowy rekord" - poinformował w komunikacie właściciel marki - Polski Standard Płatności (PSP).

Oceniono w nim, że z danych Polskiego Standardu Płatności wynika, że z systemu "coraz chętniej" korzystają użytkownicy aplikacji mobilnych banków. "Na koniec czerwca br. było ich już ponad 14 mln" - podał PSP, zaznaczając, że od momentu debiutu na rynku - ponad 8 lat temu - łączna liczba operacji to 3,8 mld.

Wskazano, że użytkownicy mogą rozliczyć się BLIK-iem "online, offline, a także wypłacać i wpłacać pieniądze w bankomatach oraz realizować przelewy na telefon. "System utrzymuje wysokie tempo rozwoju i wzrostu operacji płatniczych. W porównaniu do poprzedniego roku, próg miliarda transakcji został przekroczony w szybszym czasie" - zwrócił uwagę PSP.

BLIK to powszechny standard płatności mobilnych. Jak podano w komunikacie możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie "praktycznie każdy" z klientów krajowych instytucji płatniczych oferujących aplikację mobilną. Poinformowano, że za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności. Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz