×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Bytomski Jarmark Staroci dzięki budżetowi obywatelskiemu zyska nową infrastrukturę

Autor: PAP Data: 25 maja 2023 17:37

Bytomski Jarmark Staroci, jeden z większych na południu Polski, zyska nową infrastrukturę dzięki środkom lokalnego budżetu obywatelskiego. Wystawcy będą mieli stoiska ze stołami, powstaną sanitariaty, a teren zostanie oświetlony, ogrodzony i wyposażony w ławki i kosze.

W czwartek w bytomskim magistracie podpisano wartą ok. 2 mln zł umowę na wykonanie prac, które mają zostać przeprowadzone do połowy listopada br.

Bytomski Jarmark Staroci znajduje się w dzielnicy Bytomia - Szombierkach, na terenie należącym do kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Odbywa się w pierwsze piątki i soboty każdego miesiąca. Gromadzi wystawców i miłośników antyków z różnych stron kraju.

Jak przypominano podczas uroczystości, projekt zakładający przeniesienie jarmarku na teren byłego kąpieliska otwartego przy ul. Frycza-Modrzewskiego to inicjatywa, która do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego została po raz pierwszy zgłoszona w 2021 r. Projekt nie zdobył wówczas wystarczającej liczby głosów.

"Za drugim razem udało się zainteresować naszą inicjatywą dużo większą liczbę bytomian, bo na Jarmark zagłosowało 3780 mieszkańców. To doskonały przykład tego, że jeśli mamy dobry projekt, nie możemy się poddawać" - powiedział wnioskodawca projektu i prezes Towarzystwa Sportowego Szombierki Bytom Tomasz Buczyk.

"Bytomski Jarmark Staroci od lat przyciąga do naszego miasta handlarzy, kolekcjonerów i miłośników antyków z całego kraju. Dlatego cieszę się na nadchodzące tam zmiany, bo inwestycja poprawi funkcjonalność i wizerunek jednego z największych targów staroci na południu Polski" - komentował prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Zgodnie z projektem wystawcy jarmarku zyskają betonowe stoły, na których będą mogli eksponować towary. Powstanie po dwadzieścia stoisk dużych i mniejszych. Na terenie jarmarku stanie budynek z sanitariatami, a jego teren zostanie oświetlony, ogrodzony, wyposażony w ławki i kosze i monitoring. Będą miejsca dla gastronomii oraz dla food-trucków.

Bytomska radna Joanna Stępień oceniła, że każdy, kto widział tego rodzaju jarmarki w innych krajach zdawał sobie sprawę, że bytomski jarmark prosił się o zagospodarowanie go od nowa. "Co ważne, nowo powstały teren będzie można wykorzystać również na inne imprezy np. targi kwiatów, wystawy i jarmarki świąteczne" - zaznaczyła radna.

"Nasza firma współpracuje z Bytomiem już prawie 20 lat, a zagospodarowanie przestrzeni jarmarku to kolejna inwestycja, którą będziemy realizować z myślą o naszym rodzinnym mieście, jego rozwoju i promocji" - powiedział właściciel wykonawcy inwestycji, firmy Infopolgaz, Rafał Szczerba.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz