×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

CBA: zatrzymano sześć osób; usłyszały zarzuty przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych i ujawniania informacji

Autor: PAP Data: 08 września 2023 10:11

Funkcjonariusze zatrzymali sześć osób w związku ze śledztwem dotyczącym przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych oraz ujawniania informacji przez osoby, które zapoznawały się z nimi w związku z pełnionymi funkcjami. Wśród zatrzymanych są policjant, urzędnik oraz przedsiębiorcy - poinformował w piątek zespół prasowy CBA.

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi we współpracy z Biurem Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali 6 osób. Postępowanie dotyczy czynów związanych z przekroczeniem uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych popełnionych w roku 2020. Prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

"W toku prowadzonego śledztwa wyodrębniono kilka wątków, w tym dotyczący przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych oraz ujawniania informacji przez osoby, które zapoznawały się z nimi w związku z pełnionymi funkcjami" - przekazał zespół prasowy CBA.

Funkcjonariusze dokonali tymczasowego zajęcia mienia podejrzanych w łącznej kwocie ponad 80 tys. zł. "W wyniku przeszukania miejsc zamieszkania osób zatrzymanych, zabezpieczono dokumentację oraz elektroniczne nośniki danych, mogące stanowić materiał dowodowy w sprawie" - podało CBA.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty. "Funkcjonariusz policji i urzędnik jednej z gminnych jednostek budżetowych usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień poprzez ujawnienie określonych informacji osobom nieuprawnionym, natomiast pozostałym podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące podżegania do tych przestępstw" - wyjaśnił zespół prasowy CBA.

Wobec pięciu podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji połączonych z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami oraz w postaci zakazów opuszczania kraju, natomiast funkcjonariusza policji dodatkowo zawieszono w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz