×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Ceny miedzi na LME rosną po pozytywnych sygnałach z Fed

Autor: PAP Opublikowano: 27 lipca 2023 08:55

Ceny miedzi na giełdzie metali LME w Londynie zwyżkują po pozytywnych sygnałach z Fed. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniana wyżej o 0,8 proc. - po 8.682,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 3,9100 USD za funt i zyskuje 0,21 proc.

Na rynkach rosną oczekiwania, że amerykańska Rezerwa Federalna może być już blisko końca cyklu zacieśniania polityki monetarnej, po tym, jak Rezerwa Federalna wskazała, ze dalsze podwyżki będą zależeć od danych makro.

W środę Fed podniósł stopy procentowe w USA do poziomu 5,25-5,50 proc. Bank podał, że dodatkowe zaostrzenie polityki monetarnej będzie zależało od danych z gospodarki USA.

Szef Fed Jerome Powell wskazał, że Fed musi działać, by obniżyć inflację teraz. Dodał, że bank nie prognozuje już recesji w USA.

"Jak dotąd widzieliśmy początki dezinflacji bez żadnych realnych kosztów na rynku pracy. To naprawdę dobra rzecz. Chciałbym również powiedzieć, że dane historyczne sugerują, że prawdopodobnie nastąpi pewne złagodzenie warunków na rynku pracy. Jest to zgodne z założeniem miękkiego lądowania" - wskazał Powell.

Po tych informacjach osłabił się dolar USA, a to powoduje, że metale wyceniane w tej walucie stają się tańsze dla inwestorów dysponujących innymi walutami niż USD.

Komentarze z Fed dodały rynkom optymizmu po tym, jak wcześniej Biuro Polityczne chińskiej Partii Komunistycznej przyjęło prowzrostową narrację podczas swojego ostatniego spotkania na początku tego tygodnia.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź straciła 56 USD do 8.618,00 USD za tonę.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz