×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Ceny miedzi na LME w Londynie spadają; CPI w USA w centrum uwagi rynków

Autor: PAP Opublikowano: 11 sierpnia 2023 09:06

Ceny miedzi na giełdzie metali LME w Londynie spadają, a inwestorzy oceniają perspektywy dla stóp proc. w USA po publikacji danych dotyczących inflacji za lipiec. Metal na LME kosztuje 8.325,50 USD za tonę, po zniżce o 0,31 proc.

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 3,7407 USD za funt i traci 0,24 proc.

W czwartek podano, że ceny konsumpcyjne w USA w lipcu wzrosły o 3,2 proc. w ujęciu rdr, a mdm wzrosły o 0,2 proc. Oczekiwano 3,3 proc. rdr i 0,2 proc. mdm. Inflacja bazowa wzrosła o 0,2 proc. mdm i 4,7 proc. rdr. Oczekiwano 0,2 proc. mdm i 4,7 proc. rdr.

W piątek rynki oczekują na publikację raportu o PPI w USA za lipiec, co nastąpi o 14.30 czasu polskiego. Natomiast o 16.00 opublikowane zostaną wstępne dane dotyczące nastrojów konsumentów w USA za sierpień wg Uniwersytetu Michigan.

Prezes Fed z San Francisco Mary Daly powiedziała, że bank centralny USA ma jeszcze wiele pracy do wykonania, jeśli chodzi o dalsze podwyżki stóp.

"Myślę, że rynek miał nadzieję, że po tych danych o inflacji usłyszymy, jak przedstawiciele Fedu mówią, że jest mało prawdopodobne, że będą musieli dalej podnosić stopy proc., a następny ruch to będzie obniżka" - powiedział Andrew Lilley, główny strateg stóp procentowych w Barrenjoey.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME cena miedzi spadła o 12 USD i kosztowała 8.386,00 USD za tonę.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz