×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

CIS: Odwołanie wysłuchań publicznych zaplanowanych na 11 i 12 września (komunikat)

Autor: PAP Opublikowano: 11 września 2023 13:34

- CIS informuje:

- CIS informuje:

Każdy podmiot, któremu przysługuje prawo inicjatywy ustawodawczej, ma prawo wycofać projekt w toku postępowania ustawodawczego w Sejmie do czasu zakończenia II czytania projektu. Zasada ta wynika z art. 119 ust. 4 Konstytucji, jest też powtórzona w art. 36 ust. 2 Regulaminu Sejmu.

Z uprawnienia skorzystała 11 września 2023 r. Rada Ministrów, przekazując Marszałkowi Sejmu wniosek o wycofanie z prac parlamentarnych projektów ustaw: o zmianie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz niektórych innych ustaw (druk 3457) oraz o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w Internecie (druk nr 3282).

W stosunku do obu przedłożeń, na 11 i 12 września br. były zaplanowane wysłuchania publiczne. Wysłuchania publiczne są szczególnymi posiedzeniami komisji, na których rozpatrywane są projekty. Ich wyjątkowość polega na dopuszczeniu do publicznego wypowiedzenia się o projekcie szeregu zainteresowanych osób i instytucji. Ponieważ Wnioskodawca - Rada Ministrów - skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i wycofał wspomniane projekty, odpadła formalna możliwość przeprowadzenia projektu w stosunku do tych przedłożeń, gdyż z chwilą wycofania projektów zakończył się ich bieg legislacyjny.

Centrum Informacyjne Sejmu

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz