×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

CPK sfinansuje budowę wiaduktu w Żyrardowie i tunelu w Międzyborowie

Autor: PAP Data: 17 maja 2023 16:02

Spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) sfinansuje budowę wiaduktu drogowego w Żyrardowie oraz tunelu dla pieszych i rowerzystów w Międzyborowie w gminie Jaktorów - poinformowała CPK w środowym komunikacie.

Wyjaśniono, że obiekty te umożliwią bezpieczne pokonanie linii kolejowej Warszawa - Koluszki, czyli jednej z najbardziej obciążonych tras kolejowych w Polsce.

Porozumienie w tej sprawie podpisali w środę pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała, przedstawiciele spółki i władze Żyrardowa.

Jak podano w komunikacie, porozumienie określa warunki i ramy współpracy przy budowie wiaduktu oraz zakłada, że zostanie ona sfinansowana z Programu CPK. Urząd Miasta Żyrardowa przygotuje koncepcję dokładnej lokalizacji oraz założenia projektowe wiaduktu i powiązanego z nim układu drogowego, a także uzyska niezbędne decyzje: środowiskową i lokalizacyjną.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu spółka CPK w ostatnim czasie uruchomiła program Bezpieczne Drogi, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu, w szczególności pieszych i rowerzystów. Budżet programu to blisko 80 mln zł, co pozwoli sfinansować ponad 40 projektów na obszarze 13 samorządów w otoczeniu projektowanego lotniska CPK.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz