×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

CSIRT KNF ostrzega przed wyłudzeniami poświadczenia logowania do kont Facebook

Autor: PAP Opublikowano: 14 września 2023 13:27

Cyberprzestępcy wyłudzają poświadczenia logowania do kont Facebook; informują użytkowników o konieczności podjęcia działań, a w rzeczywistości przekierowują na fałszywą stronę - ostrzegł w czwartek Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

"Cyberprzestępcy wyłudzają poświadczenia logowania do kont Facebook. Informują użytkowników o konieczności podjęcia działań, a w rzeczywistości przekierowują na fałszywą stronę. Wykorzystują posty, w których oznaczają wiele fanpage'ów" - poinformował we wpisie na Twitterze Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego KNF. Dodał, że konta w rękach cyberprzestępców mogą prowadzić do kradzieży środków.

"Bądźcie czujni i ostrzeżcie znajomych" - zaapelowano we wpisie.

Sektorowy Zespół Cyberbezpieczeństwa został utworzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zespół ma m.in. przyjmować zgłoszenia o incydentach poważnych oraz wspierać w ich obsłudze, analizować takie incydenty, a także szukać powiązań pomiędzy nimi. Ma również współpracować z właściwym CSIRT MON, CSIRT NASK i CSIRT GOV w zakresie koordynowania obsługi takich incydentów.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz