×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

e-petrol.pl: cena autogazu spadła poniżej 3 zł po raz pierwszy od początku roku

Autor: PAP Data: 17 maja 2023 15:23

Cena autogazu spadła poniżej 3 zł po raz pierwszy od początku roku - zwrócili uwagę w środę analitycy portalu e-petrol.pl. Wyjaśnili, że to efekt spadku cen hurtowych tego paliwa. Wskazali, że autogaz najtaniej kierowcy zatankują w świętokrzyskim. Dodali, też że nadal tanieje olej napędowy.

"Spadki hurtowych cen LPG przeniosły się w końcu na stacje i po raz pierwszy od początku roku kierowcy tankują to paliwo za mniej niż 3 złote" - zauważyli analitycy portalu e-petrol.pl.

Jak podali, po 5 groszowej obniżce, średnia ogólnopolska cena litra autogazu wynosi 2,99 zł. "O tyle samo potaniała benzyna 95-oktanowa - dziś za jej litr kierowcy płacą przeciętnie 6,49 zł. W dalszym ciągu nie przestaje tanieć też olej napędowy - od ubiegłego tygodnia cena diesla na stacjach spadła o 10 gr i średnia ogólnopolska wynosi aktualnie 6,11 zł/l" - poinformowali analitycy.

Wskazali, że najniższe ceny paliw e-petrol.pl odnotował w tym tygodniu w województwach: opolskim i świętokrzyskim. Na Opolszczyźnie, z ceną 6,37 zł/l, najtańsza jest Pb95. "W drugim z regionów najmniej płaci się za tankowanie diesla i LPG - odpowiednio 6,02 i 2,87 zł/l" - dodali.

Według danych e-petrol.pl najwyższe ceny paliw dotyczą po raz kolejny Dolnego Śląska, na którym benzyna 95-oktanowa kosztuje średnio 6,54 zł/l (identyczna cena tego paliwa dotyczy Kujaw i Pomorza), a litr autogazu oferowany jest na stacjach po 3,08 zł. "Tankowanie oleju napędowego jest najdroższe na Mazowszu, gdzie zakup tego paliwa to wydatek rzędu 6,18 zł/l" - dodano.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz